Listopad 2009

..... 19 listopada 2009 - W Warszawie, w dniach 19 - 20 listopada 2009 r. odbył się Kongres ''W drodze do wolności - Opozycja w Polsce w latach 70-tych - opozycje i dysydenci w Europie Środkowej i Wschodniej'' , którego organizatorami byli: Senat RP i Urząd ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych. Przygotowaliśmy 500 egzemplarzy ''Alternatywy'' zawierającej ''List otwarty byłego działacza niepodległościowego do rządzących'', które w trakcie spotkań, zostały przez Jadwigę Chmielowską i Piotra Hlebowicza rozprowadzone pośród uczestników i gości Kongresu. Temat ''Listu otwartego'' był szeroko rozpowszechniany przez różne serwisy internetowe. Numer ten został również przekazany do rozprowadzenia do skrzynek pocztowych posłów w budynku Sejmu. Zapraszamy do zapoznania się z treścią ''Listu otwartego'' - pobierz/zobacz... (Acrobat, pdf, 104 kB)

..... 11 listopada 2009 - Na Placu Piłsudskiego, przed Grobem Nieznanego Żołnierza odbyły się uroczystości w 91. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Kilka dni przed planowanymi uroczystościami wydrukowaliśmy 1500 numerów naszej listopadowej ,,Alternatywy'' poświęconej Orlętom Lwowskim (pobierz/zobacz..., Acrobat,pdf, 210 kB) i pomimo niesprzyjającej pogody, padającego drobnego deszczu, w ciągu niewiele ponad godziny, już po 13.00 zakończyliśmy rozprowadzanie pisma wśród Warszawiaków i przybyłych gości.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości - tutaj...

 

..... 3 listopada 2009 - Otrzymaliśmy podziękowanie z Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego za nadesłane materiały i przypomnienie postaci Józefa Franczaka w październikowym wydaniu naszej ,,Alternatywy''. Dziękujemy!

..... 1 listopada 2009 - 91. lat temu jeszcze nie było Jej na mapie Europy, trwała I wojna światowa, jeszcze Piłsudski nie przyjechał do Warszawy i nie rozbrajano Niemców na ulicach stolicy - a we Lwowie walczono już o Polskę. Wśród Jej obrońców było ponad 1400 chłopców i dziewcząt poniżej 18. roku życia. Orlęta Lwowskie. Im poświęcamy ten numer specjalny naszego pisma. W ciągu najblizszych dni będzie stopniowo wysyłany do wszystkich adresatów z naszej bazy.

Przygotowując poniższy materiał korzystaliśmy ze specjalnego dodatku Instytutu Pamięci Narodowej, wydanego we współpracy z ,,Dziennikiem'' w roku 2008. Kalendarium i artykuł ''Orlęta Lwowskie'' przygotowane zostały na podstawie opracowań dr Marka Gałęzowskiego z IPN Warszawa

Zapraszamy o zapoznania się z naszym wydaniem specjalnym (''Orlęta'', pdf, 210 kB) ... pobierz/zobacz... i do pobierania i rozsyłania go - wg Waszego uznania - wszystkim znanym Wam odbiorcom. Prześlij swoim znajomym, dzieciom, rodzicom, najbliższym.


Powrót do strony głównej Stowarzyszenia

Powrót do strony głównej